ساعت
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه چهار روزه ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه

طرح ضیافت اندیشه ویژه اعضای هیات علمی شاغل در دانشگاه علوم پزشکی کردستان و مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی بعثت، توحید و قدس با موضوع تعلیم و تربیت از تاریخ 95/4/20 لغایت 95/4/23 به مدت 4 روز در سالن شهید دکتر رستم پور دانشکده پزشکی برگزار می گردد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در اولین روز برگزاری این جلسه به بیان جایگاه رفیع و نقش محوری استادان و اعضاء هیات علمی دانشگاه ها در توسعه علمی کشور و تحقق دانشگاه تمدن ساز اسلامی و ضرورت تقویت ظرفیت های علمی و تربیتی استادان پرداخت.

دکتر طیب قدیمی گفت: با بکارگیری روش تربیتی مناسب و ایجاد تعامل اجتماعی در بین دانشجویان و استادان می توانیم شاهد بهره وری بیشتری از هزینه های صرف شده در حوزه سلامت باشیم.وی افزود: آموزش و انتقال ارتباط و تعامل اجتماعی تحت عنوان تعهدات حرفه ای یا کدهای اخلاقی و تربیتی پزشکی به دانشجویان ارائه دهنده خدمت،سبب جلب مشارکت اجتماعی و فعال مردم در عرصه سلامت می گردد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز با اشاره به اهمیت توجه به دانش افزایی اساتید در زمینه تعلیم و تربیت، گفت: باید دامنه زکات را توسعه بخشید و کسی که ثروتمند است از ثروتش و کسی که علم دارد از علمش بذل و بخشش کند و بخل نورزد چرا که علم نجات دهنده انسان از تاریکی و ظلمت جهل و نادانی است.

حجت الاسلام و المسلمین عارضی افزود: مراد از تربیت ، از بشر انسان آفریدن و جهت دادن به تمامی استعدادهای آدمی است.

در ادامه مدرس کارگاه و از اساتید حوزه و دانشگاه به اصطلاح قرآنی تربیت اشاره کرد و گفت: واژه تربیت بر اساس آیات قرآن تزکیه می باشد و امروزه اصطلاح مختصر شده آن تربیت می باشد.

دکتر مجید طرقی اردکانی ضمن بیان اینکه چرا انسان ها نیاز به تربیت دارند، افزود: موجودات عالم خلقت دو دسته اند: مخلوقاتی که کامل آفریده شده اند مانند ملائکه و فرشتگان و مخلوقاتی مانند انسان که استعداد بالقوه کامل شدن را دارا هستند.

وی در ادامه به بیان تفصیلی چارچوب های کلی تربیت و روش های آن پرداخت و راهکارهای تربیتی کاربردی را در حیطه آموزش دانشجویان به استادان ارائه نمود.

در پایان اساتید با بیان نظرات و سوالات خود از نقطه نظرات استاد بهرمند شدند. 

گفتنی است در این طرح که با هدف ارتقاء سطح معرفت افزایی اساتید در زمینه تعلیم و تربیت  و به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و همکاری معاونت آموزشی برگزار می گردد ، 100 نفر از اساتید بالینی و غیر بالینی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در دو نوبت صبح و بعداز ظهر شرکت دارند.


٠٩:٤١ - سه شنبه ٢٢ تير ١٣٩٥    /    عدد : ٤٩٨٥٤٧    /    تعداد نمایش : ٧٨٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج